Hírek

A szobabiciklizés előnyei: ilyen hatással van a tekerés szervezetedre!

2020.08.10 10:38
A szobabiciklizés előnyei: ilyen hatással van a tekerés szervezetedre!

A szobabiciklizés a kalóriaégetés egyik leghatékonyabb módszere, ami ráadásul a szívet, a tüdőt és az izmokat is erősíti. Más kardió-felszerelésekkel ellentétben a szobabiciklik kevésbé terhelik meg az ízületeket, de még így is kiváló aerobik jellegű edzést kínálnak.

Ha még nem találtad meg a számodra tökéletes szobabiciklit, IDE kattintva fedezheted fel széles kínálatunkat! Néhány napon belül ki is szállítjuk, hogy egy percet se vesztegess! :)

 

A következőkben a szobabiciklizés előnyeiről, illetve a különféle edzési módszerekről olvashatsz, hogy újdonsült tudásoddal még hatékonyabbá tehesd fogyási és fitneszstratégiádat!

 

Milyen pozitív egészségügyi hatásai vannak a szobabiciklizésnek?

1. Erősíti a kardió fitneszt

A szobabiciklizéssel igazán hatékonyan felpörgetheted pulzusodat. Az olyan szív- és érrendszeri (kardiovaszkuláris) edzésformák, mint a kerékpározás a szívet, a tüdőt és az izmokat is erősítik, továbbá a vérkeringést is fokozzák a testben, aminek köszönhetően az oxigén hatékonyabban jut el azokra a részekre, ahol a legnagyobb szükség van rá.

 

Mindez számos további előnyt kínál, úgymint jobb memóriát és agyműködést, alacsonyabb vérnyomást, jobb alvást, kedvezőbb vércukorszintet, erősebb immunrendszert, több energiát és jobb közérzetet is.

 

2. Segíthet a fogyásban

A tekerés intenzitásától és saját testsúlyodtól függően egy óra szobabiciklizéssel akár 600 kalóriát is ledolgozhatsz. Ha az idő odakint ritkán teszi ezt lehetővé, akkor egy szobabiciklivel is látványos eredményeket érhetsz el. A cél, hogy több kalóriától szabadulj meg, mint amennyit beviszel szervezetedbe.

 

3. Égeti a zsírt

Ha intenzívebben tekersz szobabicikliden, akkor azzal nem csak a kalóriáktól szabadulhatsz meg, hanem izmaidat is megerősítheted, ami azt jelenti, hogy testedben kevesebb zsír marad majd.

Egy 2010-es tanulmányban a kalóriaszegény étrenddel párosított szobabiciklizés hatékony módszernek bizonyult a testzsír csökkentésére a résztvevők között. A kísérletnek hasonló hatása volt a koleszterin- és a trigliceridszintre is. A résztvevők heti 3x45 percet tekertek szobabiciklin, és naponta 1200 kalóriát fogyasztottak el, mindezt összesen 12 héten keresztül.

 

4. Kíméletes edzésforma

A szobabiciklizés folyamatos, egyenletes mozgásokat alkalmaz, így úgy képes erősíteni az ember izmait és csontjait, hogy nem terheli meg túlzottan az ízületeket. Éppen ezért az orvosok gyakran javasolják azoknak, akik gyenge ízületekkel rendelkeznek, vagy egy súlyosabb sérülésből próbálnak felépülni (erről persze előzetesen mindig beszélj saját orvosoddal).

 

Futás, kocogás és egyéb ismétlődő mozgásokat igénylő edzések során a bokák, a térdek a csípők és egyéb ízületek heves terhelés alá kerülhetnek, habár ez számos egyéb aerobik jellegű edzésformára is igaz. Kerékpározás és szobabiciklizés során azonban talpaid nem hagyják el a pedált, így nem ütődnek oda semmihez rendszeresen.

 

5. Erősíti a lábakat és az altest izmait

Egy szobakerékpárral megerősítheted lábaidat és tested alsóbb izmait, különösen ha nagyobb ellenállásra állítod azt.

 

A tekerés kifejezetten a vádlit, a térdínakat és a kvadricepszet célozza meg, de a core (központi) izmokat, a hátizmokat és a farizmokat is megdolgoztatja.

 

Amennyiben szobakerékpárodnak fogantyúi is vannak, akkor egy kis mértékben ugyan, de felsőtested izmait is erősítheted vele.

 

6. Intervallumedzésként is végezhető

Az intervallumedzések (HIIT) rövid, de nagyon intenzív gyakorlatokból állnak, amelyek között hasonlóan rövid pihenőidőt hagysz csak testednek. Az intervallumedzések segítenek rövid idő alatt rengeteg kalóriát égetni, ráadásul ez a folyamat még a gyakorlatok befejeztével is folytatódik majd szervezetedben (legalább is pár órán keresztül).

 

Mivel a szobabiciklik ellenállása szabályozható, bármikor választhatsz kevésbé vagy fokozottan megterhelő edzésmódok közül, így az intervallumedzésekre is hatékonyabbá teheted készülékedet.

 

7. Biztonságosabb, mint az utcai kerékpározás

A szabadtári biciklizésnek megvannak a maga előnyei, hiszen mind a friss levegő, mind a napfény jót tesz a szervezetnek, azonban számos komoly veszélyforrást is tartogat az edzeni vágyok számára.

 

A hirtelen defektek, óvatlan sofőrök (és biciklisták), és a csúszós, hibás utak mind baleseteket okozhatnak. Mindemellett a téli fagyokban és a nyári forróságban sem ajánlott a szabadban kerékpározni (vagy huzamosabb ideig kint tartózkodni).

 

Egy szobabiciklin semmi ilyen tényezőre nem kell odafigyelni, és önfeledten tekerhetsz otthonod biztonságában.

argep.hu simplepay_hu