Szobakerékpár vásárlásán gondolkozol? Fedezd fel magas minőségű szobabiciklijeinket, edzőtermi- és otthoni kivitelű szobakerékpár kínálatunkat a Capetan online sportboltban!




SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁS: 10 OK, AMIÉRT ÉRDEMES SZOBAKERÉKPÁRT VÁSÁROLNOD OTTHONRA

A szobakerékpárok előnyeit sokáig sorolhatnánk. Mindenki tudja, hogy a rendszeres testmozgás jót tesz az egészségnek, egyéb pozitív hatásairól azonban már ritkábban esik szó, hogy milyen egyéb előnyei lehetnek annak, ha valaki rendszeresen teker egy kicsit otthonában – például hogy olyan hormonok termelésére készteti a szervezetet, amik javítják a hangulatunkat és csökkentik a stresszt is. Persze említhetnénk még a különböző betegségek elleni fokozott védelmet vagy a rossz koleszterinek elleni védekezést is.

 

De merüljünk el mélyebben a szobakerékpárok előnyeiben, és nézzük meg, hogy miért érdemes neked is szobakerékpár vásárlásra adni a fejed!

 

1. SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁS: A SZOBAKERÉKPÁROZÁS JÓ HATÁSSAL VAN A SZÍVRE

A szív egy nagyon izmos szerv, így, mint minden izomnak, jót tesz neki, ha rendszeresen edzik.

 

Egy jól edzett szívnek mind pihenés közben, mind pedig az aktív időszakokban is alacsonyabb a pulzusa, ami azt jelenti, hogy kevesebbet ver, tehát kevesebb terhelés éri. Az erős szív egy másik előnye, hogy jobb vérnyomást is biztosít, hiszen minden egyes összehúzódással több vért képes kipumpálni magából.

 

A szív rendszeres edzésével javíthatod szív- és légzőszervi kapacitásodat, magyarul tovább fogod bírni a gyűrődést, mielőtt kifulladnál.

 

A szobakerékpár vásárlás pozitív hatásai segítenek elkerülni a különféle szív- és érrendszeri betegségeket, és csökkentik a stroke veszélyét is.

 

Mindehhez elég csupán néhány hétig heti 2-3 alkalommal tekerned egyet szobakerékpárodon (nagyjából 30-45 percet minden alkalommal). A látható eredményekért mérd meg pulzusodat nyugalmi állapotban, mielőtt szobakerékpározni kezdenél, és újra 3-4 hét elteltével is!

 

2. SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁS: A TÜDŐRE IS JÓ HATÁSSAL VAN

A közhiedelemmel ellentétben a szobakerékpározás (vagy a hagyományos biciklizés) nem javítja a tüdő kapacitását, vagyis nem fogsz tudni tőle több levegőt belélegezni. Ebben inkább az úszás és a könnyűbúvárkodás tud segíteni, habár érdemes észben tartani, hogy a tüdőkapacitásnak semmi köze nincs a fizikai teljesítőképességhez.

 

A rendszeres testmozgással azonban (amibe persze a szobakerékpározás is beletartozik) javíthatod izmaid teljesítményét, tehát kevesebb oxigénre lesz szükségük a működéshez és kevesebb szén-dioxidot is termelnek majd. Ennek köszönhetően nehezebben fulladsz majd ki, mintha nem lennél hozzászokva a mozgáshoz – ilyen módon pedig a szobakerékpár vásárlás jó hatással van a tüdőre is.

 

Azok, akik krónikus tüdőbetegségben vagy asztmában szenvednek, sokat tehetnek tüneteik enyhítése érdekében, ha rendszeresen foglalkoznak valamilyen nemű testmozgással. Természetesen ilyen esetekben mindezt csak szakorvos tanácsára ajánlott végezni!

 

3. A SZOBAKERÉKPÁROZÁS HATÁSA AZ IZMOKRA – A SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁS ÉS AZ EDZÉSEK

A szobakerékpár vásárlás nagyszerű választás a láb-, comb- és farizmok formálására, de hatással van hát-, has- és karizmaidra is. Különösen akkor dolgoztathatod meg izmaidat, ha erősebbre állítod az ellenállást szobakerékpárodon. Egy alacsonyabb ellenállás ideális a bemelegítésre és az állóképesség javítására, de ha izmosodni szeretnél, akkor erősebb fokozatokra lesz szükséged.

 

A test alsó részének izmai folyamatosan dolgoznak a szobakerékpározás közben. Ide tartoznak a farizmok, a combhajlító izmok, a négyfejű combizmok és a vádlik. Mindeközben a has és a hát izmai segítenek megőrizni a helyes testtartást, így ezeket is kellő terhelés éri. Valamennyire a karjaid izmait is igénybe veszed ilyenkor, habár ezek csak minimális terhelést kapnak a lábaidhoz képest.

 

Ha felállsz az ülésről, és úgy pedálozol szobakerékpárodon (erős ellenállási fokozaton), akkor karjaid izmai (a bicepszek és a tricepszek) illetve a hátad alsó izmai keményebben dolgoznak majd, mint a combjaid izmai.

 

Nem kell azonban attól tartanod, hogy a rendszeres szobabiciklizéstől aránytalanul nagy izmaid lesznek. E sporteszköz kifejezetten a kardióra lett tervezve, és sokkal inkább az izmok formálásában segít, mint azok növelésében. Légy kitartó, és idővel észreveszed majd ezeket az eredményeket a tükörben!

 

4. FOGYÁS SZOBAKERÉKPÁRRAL – SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁS, HA FOGYÁS A CÉL

Egy szobakerékpár vásárlásával temérdek kalóriától szabadulhatsz meg, tehát remek választás, ha fogyni szeretnél. Logikus, de azért megsúgjuk, hogy minél erősebbre állítod az eszköz ellenállását, annál több kalóriát égethetsz el egy adott időtartam alatt. Persze ezzel arányosan nehezebbé is válik huzamosabb ideig megtartani egy stabil tempót, ezért érdemes találnod egy olyan egyensúlyt, ami kellően megterhel, de azért hosszabb ideig is tudod csinálni.

 

Persze némi változatosságot is vihetsz edzéseidbe, például úgy, hogy hetente két alkalommal közepes, vagy alacsony megterheléssel, és egyszer magasabb intenzitással tekersz szobakerékpárodon.

 

1 kg súly leadásához hetente legalább 3x1 órát kell tekerned szobakerékpárodon, lehetőleg magasabb ellenállásokkal.

 

5. SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁS A 2-ES TÍPUSÚ CUKORBETEGSÉG ELKERÜLÉSÉHEZ

Az olyan állóképességi sportok, mint például a szobakerékpározás a cukorbetegeknek is sokat segíthetnek. Ez azért van, mert testmozgás közben izmaink glükózt használnak fel, amitől vércukorszintünk lecsökken. Ha szervezetednek nehezére esik magától szabályozni a magas vércukorszintedet, akkor a rendszeres testmozgás mindenképpen segíthet ebben (habár a helyes étrendet és életmódot nem helyettesíti, viszont fontos része annak).

 

A fizikai aktivitásnak az inzulinszintre is hatása van. Az inzulin az a hormon, amelyet a test a vércukorszint szabályozására termel, különösen a vércukor csökkentésére étkezések után. A 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők szervezetében az inzulin nem képes megfelelően ellátni ezt a feladatot, ezért magasabb vércukorszinttel kell számolniuk.

 

A sportolás és a rendszeres mozgás érzékenyebbé teszi a szervezetet az inzulinra, így kevesebbre lesz szükség belőle a vércukorszint szabályozásához.

 

6. A SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁS ÉS A JÓ HANGULAT KAPCSOLATA

Szobakerékpározás közben a test hormonokat termel, mint például endorfinokat és szerotoninokat, amelyektől vidámabbnak, boldogabbnak érzed magadat. Ez annak köszönhető, mert ezek a hormonok szabályozzák a hangulatodat, és segítik leküzdeni a stresszt és a szorongást.

 

Ez megmagyarázza a sportolás antidepresszáns hatásait, illetve azt a pozitív érzést, ami testmozgás közben és után tölti el az embert. Ha egy jó adag endorfinra vágysz, akkor érdemes legalább egy, vagy akár két órát is tekerned szobakerékpárodon!

 

Ha mindez nem lenne elég, a rendszeres szobakerékpározás segíthet leszokni a dohányzásról is, ugyanis az állóképességi sportok során felszabaduló endorfinok enyhítik a függőségeket.

 

7. SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁS: HA ÍZÜLETKÍMÉLŐ MOZGÁSFORMÁT KERESEL

A szobakerékpárokat gyakran használják fizikai rehabilitáció céljából, különösen egy térd- vagy bokaficamot követően. Ez annak köszönhető, hogy a kerékpározás egy alapjáraton kevésbé megterhelő sport, legalább is olyan értelemben, hogy sokkhatás nélkül mozgatja az ízületeket. Persze mindig érdemes orvosi szakvéleményt kérni, mielőtt bármilyen sporttal próbálnád elősegíteni fizikai felépülésedet.

 

8. SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁS: HA A KOLESZTERINSZINTET CSÖKKENTENÉD

Ha a koleszterinről van szó, akkor fontos észben tartani, hogy megkülönböztetünk jó és rossz koleszterineket is. A rendszeres sportolás egyik fontos egészségügyi hatása, hogy csökkenti a rossz, és javítja a jó koleszterinek mennyiségét a szervezetben.

 

9. SZOBAKERÉKPÁR VÁSÁRLÁSSAL ALZHEIMER, PARKINSON ÉS EGYÉB BETEGSÉGEK ELLENI KÜZDELEM

A szobakerékpározás egy olyan sport, amit az ember szinte egész élete során végezhet, de különösen a 65 év felettieknek fontos, hogy rendszeres mozgást végezzenek. Számos tudományos kutatás bizonyította már, hogy a rendszeres sportolás csökkentheti az olyan degeneratív betegségek kialakulásának esélyét (vagy legalább is késleltetheti azokat), mint az Alzheimer-, vagy a Parkinson-kór.

 

10. A SZOBAKERÉKPÁROZÁS HOSSZABB ÉLETET KÍNÁL

A hagyományos, illetve a szobakerékpározás segíthet hosszabb életet élni. Ez többek között a fent felsorolt temérdek jótékony egészségügyi hatásnak köszönhető, de listánk végén még megjegyeznénk azt is, hogy a rendszeres sportolás az immunrendszer erősítésében is segít, ami mindenképpen jól jön, ha az ember szeretne hosszú, egészséges életet élni!