A pingpongozás egy rendkívül népszerű sportnak számít, melyet szintén sokan játszanak pusztán szórakozásból is. Akár profi szinten űzöd, akár hobbiból a kertben vagy szórakozásból egy játékteremben, az biztos, hogy szükséged lesz egy pingpongasztalra, egy ütőre, pár pingpong labdára és valakire, akivel játszatsz.

 

Pingpong labda vásárlás: kinek ajánlott?

Amennyiben profi szinten űzöd, vagy rengeteg időt töltesz a pingpongozási lehetőséget kínáló helyszíneken, érdemes lehet beszerezned otthonra is a sporthoz szükséges kellékeket. Így bármikor alkalmad nyílik játszani egy szimpla délután is és még a házat, vagy az udvart sem kell elhagynod. Továbbá gondolj csak bele, hogy a nyári kerti partion milyen szuper házi pingpong mérkőzéseket lehet majd tartani. Mivel a heves ütögetések alkalmával a labdák képesek úgy eltűnni, hogy azt nehezen találjátok meg, így jól jön, ha a pingpong labda vásárlás alkalmával erre is felkészültök. Bár többnyire több darabos labda szettek vásárolhatók, azért nem árt, ha van tartalékban is. A pingpong labda vásárlás minden korosztálynak ajánlott, hiszen a sport nincs korhatárhoz kötve, így kiváló mozgásforma gyerekeknek, felnőtteknek és időseknek is.

 

Pingpong labda vásárlás: mit érdemes tudni a pingpong labdákról?

A pingpong labda vásárlás egyszerű feladatnak hangzik, azonban mégis van pár tényező, amire érdemes odafigyelned. Az asztalteniszezéshez szükséges labdák különböző kivitelben elérhetőek, így fontos, hogy tisztában legyél a lehetőségekkel. Alaposan kidolgozott, magas ellenállású gömb alakú labdákról beszélünk, melyek ma már modern technológiával, környezetbarát plasztik anyagokból készülnek. Régebben még az igen gyúlékony celluloid anyagból készült labdák voltak elterjedve, azonban ma már inkább a jó hőállósággal és kiváló ütésálló képességgel rendelkező darabok a népszerűek. A labdák méretüket illetően átlagosan 40 mm átmérőjűek, tömegük 2.6 gramm körül mozog. A sima, otthoni gyakorlásra, szórakozásra szánt labdák színe bármilyen lehet, a profibb darabok fehér vagy narancssárga színűek.

 

A hivatalos, ITTF által jóváhagyott pingpong labda ismérvei:
• 40- 40,6 mm átmérővel rendelkeznek
• 2,6-2,7 gramm a tömegük
• színük fehér vagy narancssárga és matt
• gömb alakúak
• nem gyúlékony műanyagból készülnek

 

Pingpong labda vásárlás: pingpong labda fajtái

Attól függően, hogy hétköznapi szórakozásból, hobbiból vagy versenyszerűen űzöd az asztalteniszt, többféle labda közül lehet válogatni. Az adott célnak megfelelően válaszd ki a számodra megfelelő minőséget pingpong labda vásárlás folyamán. Nézzük a csoportosítást!

 

1. Pingpong labdák szórakozáshoz

Ezek a kifejezetten amatőr, szabadidős játékra, esetleg gyerekek számára alkalmas labdák lehetnek színesek és a normál labdától kisebb vagy nagyobb méretűek is. Nem használhatóak hivatalos meccseken.

 

2. Tréning pingpong labdák

Ezek a gyakorló labdák kiválóak gyerekeknek és kezdő pingpongosoknak is. Általában lágyabb, törékenyebb labdák.

 

3. Egy csillagos pingpong labdák

Az egy csillaggal rendelkező labdákat használják általában az iskolákban és az asztalteniszezésre alkalmas közösségi helyeken. Amennyiben megfelelnek a fentebb említett követelményeknek, úgy használhatóak meccseken is.

 

4. Két csillagos pingpong labdák

Ezek a labdák már egyel jobb minőségűek az előzőnél, akár már egy pingpong labda adagoló gépbe is alkalmasak. Ugyanakkor még nem számítanak profi labdának.

 

5. Három csillagos pingpong labdák

És végül a 3 csillagosak, melyek a legmagasabb minőségű pingpong labdák. Ez az egyetlen kategória, ami az ITTF által autorizált. Amennyiben magas szinten asztalteniszezel, ez a neked való labda típus.

 

Pingpong labda vásárlás: pingpongozás előnyei

Amennyiben még csak fontolgatod az otthoni asztaltenisz kellékek, köztük a pingpong labda vásárlást, tudnod kell mennyi pozitív tulajdonsága és következménye van ennek a sportnak.

 

A pingpongozás:
• minden korosztály számára megfelelő sport
• javítja a szem-kéz koordinációját
• serkenti a mentális éberséget, koncentrációt
• kalóriát éget
• a gyors, ütögető mozgás közben a karok, vállak és a core izmok is fejlődnek
• a lábizmokat és a bokát is megdolgoztatja
• javítja a reflexet
• nem terheli meg az ízületeket
• fejleszti az egyensúlyérzéket
• remek közösségi szórakozásra, sportélményre nyújt lehetőséget
• kint és bent is lehet játszani